Sandarumas ir profilaktika
Apie atsparumą vandeniui.
Tai bene daugiausiai diskusijų sukelianti tema tarp besidominčiųjų laikrodžiais... Deja, internete neteko iki šiol aptikti tokios svetainės, kurioje būtų suprantamai paaiškinta, kas gi tas rankinių laikrodžių atsparumas vandeniui ir "su kuo jis valgomas", nors įvairių bandymų tikrai būta šia tema. Tačiau dauguma tų bandymų - nesuteikiantys didesnės praktinės naudos ir žinojimo. Taip yra todėl, kad visos pastangos pakomentuoti šią sritį paremtos teorinėmis instrukcijomis ir apsiriboja daugmaž panašiomis nuogirdomis bei nuomonėmis, kurias trumpai apibendrinti galima taip - įvairios interpretacijos.
Šalies mastu tik pas mus naudojama sertifikuota korpuso hermetiškumo būklės sensorinio testavimo (su vakuumu/slėgiu) aparatūra, kuri reguliariai (kartą per metus) pristatoma gamyklinei metrologinei patikrai.
Daug kas pasakytų, kad beveik prie kiekvieno naujo laikrodžio dokumentų galima rasti (taip pat ir internete) gamintojo pridėtą instrukciją (dažniausiai pateiktą lentelės forma) ne tik apie bendras naudojimosi taisykles, bet ir apie sandarumą... Tikrai taip, tik reikia pridurti, jog tų instrukcijų paskirtis - apginti ginčytinais atvejais ne tik pirkėjo, bet ir paties gamintojo bei pardavėjo interesus! Juk didžiausias pastarųjų interesas - parduoti dar, ir kuo daugiau naujų laikrodžių, o ne remontuoti...
Praktikoje masiškai susiduriame su Klientų nusivylimu dėl naujai įsigyto gero laikrodžio, kuris ne taip jau ir ilgai pasiteisino kaip tikrai geras, pasirodo, kad vos pasibaigus ar besibaigiant garantijai prasidėjo nepigios problemos: laikrodyje pradėjo kauptis drėgmė, iš vidaus rasoti, po to gesti ir t.t.
Tad, kaip ir bet kurioje kitoje srityje, teorija nuo praktikos gali skirtis. Kai kurias teorines žinias dabar nėra labai sunku pasiekti, tačiau praktinių, ypač profesionalių - ir už jokią kainą kartais neįmanoma gauti... Todėl ir mūsų šeimos amato ilgametėje praktikoje tebekaupiama patirtis negali būti tiesiog dalinama, tačiau perteikiama prevenciškai konsultuojant kiekvieną Klientą individualiai, ir tik darbo vietoje, kur jokie bandymai be aiškaus rezultato su priduotais laikrodžiais neatliekami.
Apie laikrodžių profilaktiką.
Tarp laikrodžių turėtojų iki šiol pasklidusi klaidinga nuomonė apie profilaktikos reikalingumą būtent laikrodžio mechanizmui: neva įsigijus naują brangesnį laikroduką, kas keleta metų "būtina" atlikti mechanizmo techn. profilaktiką... Deja, tokia rekomendacija visiškai nereiškia realios būtinybės.
Tad tiesa tokia: aukštos klasės šiuolaikinio laikrodžio mechanizmui jokios profilaktikos gali neprireikti net ir labai daug metų, kol puikiai veikia. Kadangi visos detalės, labiausiai įtakojančios kokybišką ir tikslų laikrodžio veikimą, gamykloje būna stuteptos sintetiniais, aukščiausios kokybės tepalais. Todėl ir jų keisti naujais be rimtesnės priežasties nereikia.
Būtent, tik tuomet, kai pradeda laikrodis įtartinai ar nepageidaujamai "elgtis"- reikia kreiptis profesionalios pagalbos, kai nustatomas "negalavimas" ir paskiriamas reikiamas "gydymas". Tai gali būti ir nedidelis greitas kai kurių parametrų pakoregavimas, ir labai sudėtingas remontas...
Na, o vadinama prevencinė-apžiūros laikrodžio profilaktika
(bendra techn. būklės patikra ir išorinė-sensorinė kompiuterinė diagnostika) yra savaime suprantama ir rekomenduotina periodiškai atlikti kas keleta metų, tačiau be intervencijos į pagrindinį ėjimo mechanizmą (išskyrus atvejus, kai tikrai tai būtina).
Dar išsamiau apie profilaktikos reikalingumą, konkrečiu Jus dominančiu atveju, argumentų pavidalu galite sužinoti tik mūsų darbo vietoje, prieš tai susitarus vizito laiką tel.skambučiu.