Naujo laikrodžio gedimai

 Naujo įsigyto laikrodžio netikėtų gedimų pagrindinės trys priežastys - dažniausiai pasitaikančios, kuomet ir pardavėjo garantija nepadeda!!!


1. Per vėlai konstatuotas naujo laikrodžio gamybos-surinkimo brokas... kuriam diagnozuoti ir lengvai įrodyti tinkamiausias laikas - kol dar nepradėtas laikrodis naudoti! 

 Yra galimybė be jokių ginčų atsiimti iš pardavėjo pinigus už nekokybišką laikrodį arba kad pakeistų į kokybišką...

 Vienintelė Lietuvoje šveicariška sertifikuota kompiuterinė aparatūra "Greiner Vibrograf" - su kuria atliekama visų firmų laikrodžių diagnostika, o jos rezultatai atspausdinami ir yra nepaneigiami - naudojama tik Kaune, su ja dirba tik laikrodininkai Valentai.

 Atidaryti laikrodžio vidaus visai nebūtina, kadangi tai išorinė-sensorinė diagnostika, kurią pripažįsta visi kokybiškų laikrodžių gamintojai!

 Patvirtinamas arba paneigiamas įvairiausias laikrodžių gamybos, surinkimo ar meistrų darbo-taisymo BROKAS.

 Šia diagnostika gali būti įvertinta laikrodžiams svarbiausių techn.parametrų kokybės būklė (mechanizmo ėjimo tikslumas, korpuso hermetiškumas, naujos baterijos ir jos pakeitimo kokybė, vietoje sudužusio pakeisto naujo stikliuko stiprumas ir sandarumas, detalių autentiškumas, nusidėvėjimas ir t.t...)

- kitaip tariant, konstatuojamas techn.parametrų atitikimas numatytiems gamintojo!!!

 

2. Baterijos pakeitimas primityviu-žalingu būdu modernios gamybos (šiuolaikiniam) rankiniam laikrodžiui.

 Labiausiai rizikuojama laikrodžio ilgaamžiškumu keičiant bateriją, kai:

- tai atlikti bando pats laikrodžio savininkas ar bet kuris, be jokios atsakomybės "universaliu" meistru save pasivadinęs...

- šios paslaugos prašote laikrodžių pardavimo vietose- kur net neverta tikėtis skubaus profesionalumo- ypač, jei Jūsų dar naujas laikrodis sustoja garantinio termino metu! (išskyrus labai retus atvejus, kai pardavėjas geranoriškai apsiima siųsti sustojusį laikrodį- dėl įtariamo baterijos pakeitimo- gamintojo servisui ne Lietuvoje);

- kreipiatės pas laikrodžių meistrą, neturintį sertifikuotos laikrodžių diagnostikos įrangos, kurios niekaip neatstoja vien tiktai specialybės diplomas ir keletas įrankių ant stalo, jokie atestatai ar kvalifikacijos kursų išklausymo sertifikatai...

 

 Gan dažnai pasitaiko, kad neilgai trukus po įsigyjimo, laikrodis sustoja dėl išsikrovusios mait.baterijos, o kaip ilgai ir gerai jis tarnaus po pakeitimo, labiausiai priklauso ne tik nuo naujos baterijos kokybės, bet ir nuo to, kaip ir su kuo atliekama ši procedūra!

 Verta žinoti, kad dauguma laikrodžių šiandien yra gaminami naudojant spec. kompiuterinę aparatūrą, kurios pagalba Jums, kaip pirkėjui, užtikrinamas laikrodžio korpuso sudedamųjų dalių gamybos tikslumas ir tam tikro lygio hermetiškumas - testuojant su vakuumu ir slėgiu. Todėl ir baterijos pakeitimo šiandien be viso to neįmanoma teisingai atlikti, nebent labai rizikuojant sutrumpinti bendrą laikrodžio tarnavimo laiką ar netgi prišaukti greitą ir brangų remontą- kai netinkamai uždarytas korpusas praleidžia drėgmę į vidų (nebūtinai matosi iš išorės). Net ir vienąkart patekusi drėgmė (...kad ir nuo labiau sušilusio Jūsų riešo) gali padaryti didelę žalą - korozijos forma - pagrindiniam ėjimo mechanizmui! 
 Taigi, kaip žinoti, ar laikrodžio baterijos pakeitimas bus atliktas profesionaliai? -Tiesiog ten, kur ketinate priduoti laikrodį šiai procedūrai, būtina klausti, kokiu būdu (ne žodžiais) Jums bus garantuota nepablogėjusi atsiimto laikrodžio hermetiškumo būklė.

 

3. Neteisingas laikrodžio apyrankės sutrumpinimas labai dažnai įtakoja naujo laikrodžio įvairių gedimų iššaukimą. Pavyzdžiui, kai jis netikėtai nuo riešo krenta ant grindinio... dėl nepatikimai sutvirtintos apyrankės konstrukcijos po atlikto sutrumpinimo! 

 Kaip to išvengti? -Užduokite klausimą tam, kam ketinate patikėti šį darbą atlikti: kaip bus užtikrintas sutrumpintos apyrankės ilgalaikis patvarumas?
 Prisiminkite, kad visoms išorinėms laikrodžių dalims (taip pat ir apyrankei) jokios garantijos dažniausiai netaikomos...