Laikrodis šiandien

 "Laikas nugali viską"... "Laikui paklūsta visi"... "Tik laikas parodys"... Šių frazių, puikiai žinomų visiems nuo labai senų laikų, nemirtingumas sufleruoja, kad vienas geriausių būdų atiduoti pagarbą laikui- ant savo riešo užsidėti nepigiai laiką rodantį laikrodį! 

 Nors nemokamai tikslų laiką kasdien galime surasti daug kur: telefone, internete, gatvėje, autobuse ir t.t. Tačiau... nieko nesiekiantys neretai laiką švaisto arba tiesiog jį "prastumia", o tie, kas kuria ir siekia užsibrėžtų tikslų, laiką visuomet netiesiogiai perka (tik dažniausiai apie tai nesusimąstant)! Tad ar verta kiekvienąkart laiko kažkur ieškoti, kai galima patogiausiai tiesiog turėti ant riešo?..

 Taip, visame pasaulyje šiuo metu vyrauja tendencija, kad ypač jaunimas visai atsisako rankinio laikrodžio, - bet priežastis dažniau yra ne ta, kad tai nereikalingas daiktas, bet kad nereikalingas pigus ir per paprastas, koks tiesiog nebėra įdomus šiuolaikinių technologijų kontekste. Todėl ir nuo seno įprasti, bet pigūs laikrodžiai jau vis dažniau iškeičiami į išmanųjį dėvimą įrenginį, kuris ir kainuoja ne per daugiausiai, ir turi daugiau papildomų bei naudingų funkcijų. Tačiau ne viena iš tų funkcijų, pasirodo, jau ne tiek ir labai pasižymi kasdienybėje kažkokia ypatinga nauda, prasme ir ypač tikslumu. Dar vienas daug kam svarbus išmaniųjų trūkumas tas, kad jų dizainas labai ribotas ir beveik vienodas, be jokių ryškesnio išskirtinumo variantų, dominuojant apvalios arba stačiakampio formos, panašiai tamsaus ir pigiai atrodančio plastiko korpusams... Tiesa, kažkiek tame gelbsti nebent skirtingų apyrankių keitimo galimybė. 

 Tačiau tikrai vertingas, įdomus ir gražus laikrodis pirmiausia pasižymi ne vienadieniais "blizgučiais", bet įvairiomis gamybos subtilybėmis, kadangi laikrodžio mechanizmas išlieka pačia sudėtingiausia mikromechanika, kokią tik žmogus iki šiol savo protu ir galimybėmis sukūrė!

 Tad ir supratimas apie laikrodžio grožį šiame amžiuje labiausiai yra siejamas su kuo sudėtingesne gamyba, kad jis pakankamai dėl to ir brangus ar net labai brangus, o įsigyti tokį ne kiekvienas panorėjęs gali sau leisti... Todėl laikrodis ir šiandien išlieka tarp labiausiai vertinamų bei siekiamų aksesuarų (ypač vyrams). Nesunku įsitikinti pasidomėjus, jog laikrodžio kaina gali būti šešiaženklė, nors jo gamyboje nebuvo panaudotas nei auksas, nei brangakmeniai...

 Žmogus, dėvėdamas ant riešo aukštos klasės, itin kokybišką laikrodį, gali greičiausiu įmanomu būdu sužinoti tikslų laiką, o taip pat netiesiogiai išreikšti savo pasaulėžiūrą parodydamas, koks brangus jam pačiam jo būsimas laikas, kad nelinkęs jo švaistyti menkaverčiams dalykams ar trumpalaikei madai...
 Geras laikrodis jo savininkui vis rečiau naudojamas pasipuikavimo tikslu, o dažniau - kaip asmenybės brandumo ir solidumo akcentavimui.