Profilaktika laikrodžiams

 Tarp laikrodžių turėtojų iki šiol pasklidusi klaidinga nuomonė apie profilaktikos reikalingumą būtent laikrodžio mechanizmui: neva įsigijus naują brangesnį laikroduką, kas keleta metų "būtina" atlikti mechanizmo techn. profilaktiką... Deja, tokia rekomendacija visiškai nereiškia realios būtinybės.

 Tad tiesa tokia: aukštos klasės šiuolaikinio laikrodžio mechanizmui jokios profilaktikos gali neprireikti net ir labai daug metų, kol puikiai veikia. Kadangi visos detalės, labiausiai įtakojančios kokybišką ir tikslų laikrodžio veikimą, gamykloje būna stuteptos sintetiniais,  aukščiausios kokybės tepalais. Todėl ir jų keisti naujais be rimtesnės priežasties nereikia.

 Būtent, tik tuomet, kai pradeda laikrodis įtartinai ar nepageidaujamai "elgtis"- reikia kreiptis profesionalios pagalbos, kai nustatomas "negalavimas" ir paskiriamas reikiamas "gydymas". Tai gali būti ir nedidelis greitas kai kurių parametrų pakoregavimas, ir labai sudėtingas remontas... 


 Na, o vadinama prevencinė-apžiūros laikrodžio profilaktika

(bendra techn. būklės patikra ir išorinė kompiuterinė diagnostika) yra savaime suprantama ir rekomenduotina periodiškai atlikti kas keleta metų, tačiau be intervencijos į pagrindinį ėjimo mechanizmą (išskyrus atvejus, kai tikrai tai būtina).

 Dar išsamiau apie profilaktikos reikalingumą, konkrečiu Jus dominančiu atveju, argumentų pavidalu galite sužinoti tik mūsų darbo vietoje.